HABERLER

Shrink Film Nedir ?

Shrink Film Nedir ?

Şirink Film Özellikleri 

Shrink kelime anlamı olarak büzülmek, küçülmek anlamına gelir.Shrink filmler ısı ile temas ettiğinde küçülüp, büzüşerek, sardığı ürünün formunu alan film türüdür.

Sektörde shrink film genel olarak şhrink film, shrink naylonu, şiring film, şirink film, şiling film, şling film, şirik film şeklinde de tanımlanabilmektedir.
Shrink Film; renksiz, kokusuz, tatsız, esnek, yarı saydam bir plastik türü olup ısı uygulandığında kolaylıkla şekil alıp ürünü sarmaktadır. Reçel-konserve kutuları, su-meyve suyu şişeleri gibi ürünlerin shrink tekniği ile paketlenmesinde kullanılmaktadır.

Palet Örtüsü; polietilen ham maddesinden üretilen palet üzerine yerleştirilen ürünlerin bir arada kalması, dış etkenlerden korunması amacıyla kullanılan ambalaj malzemesidir.

Uzun Ömürlü Palet Örtüsü;  uzun ömürlü palet örtüsü ile ürünlerinizi 3 yıla kadar paletli şekilde muhafaza edebilirsiniz. Sarcina uzun ömürlü palet örtüsü, müşteri talebi üzerine 400 mikron kalınlığa kadar üretilmekte olup UV, AB (haşere önleyici) ve AF (terleme önleyici) katkılı olmaktadır.

Palet Örtüsü uygulaması;

Palet üzerine yerleştirilen malzemelerin üzerine şapka geçirir gibi kaplanıp ısıl işlemle shrinklenerek kaplanması
Bobinle üretilen shrink malzemesinin otomatik makine yardımıyla ürünün kaplanmasıyla sağlanır.


Palet Örtüsü kullanımı alanları;
İçecek şişeleri,
Beyaz eşya paletleri,
İnşaat sektörü,
Metal sanayi,
Elektrik sanayi,
Mobilya paletleme,
Zirai ilaç endüstrisi,
Seramik
Gıda ambalajlama ve paletlerinde
Uluslar arası taşımacılık